W aranżacji przytulnego, a zarazem nowoczesnego wnętrza, z pomocą przyjść mogą nie tylko meble, ale i dodatki czy akcesoria. Szczególną rolę w projektowaniu wystroju grają elementy takie jak dywany, zasłony, czy miękkie poduszki. Dużą popularnością cieszą się ostatnio zwłaszcza dywany sznurkowe. Ze względu na swoją funkcjonalność i oryginalność, doskonale sprawdzą się one w każdym wnętrzu. Ponieważ dywaniki dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, od mocnych barw po stonowane szarości, stanowić będą doskonałe uzupełnienie wystroju. Wszystko to sprawia, że poza charakterem czysto użytkowym (jako elementu mającego zapewnić izolacje od podłoża), sznurkowe dywaniki często wybierane są ze względu na swój ciekawy wygląd i korzystne właściwości.


Cała paleta barw


Modne dywany sznurkowe - na czym polega ich popularność?Niezależnie od stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie, dywan sznurkowy jest ciekawą propozycją. Pasować będzie on zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, utrzymanych w tonie industrialnym, jak i tych stylizowanych na rustykalne. Dywany wykonywane są na szydełku, najczęściej z materiałów takich jak sznurek bawełniany. Warto szukać tych wyróżniających się wysoką jakością tkaniny. Sprawi to, że dywan będzie mniej podatny na uszkodzenia. Cechą charakterystyczną sznurkowych chodników jest też bogate wzornictwo i szeroka paleta barw. Dzięki temu dywany sznurkowe mogą stanowić zarówno stonowany dodatek dla wystroju pokoju, jak i ciekawy, przykuwający wzrok akcent. Ponieważ dostępne są w różnych rozmiarach, dywany można dobierać indywidualnie w zależności od potrzeb i metrażu. Znajdą swoje miejsce zarówno w sypialni, jak i w salonie czy korytarzu.


Nie tylko we wnętrzu


Ze względu na wysoką jakość i charakter materiałów, z których są wykonywane, dywany sznurkowe posiadają właściwości antystatyczne i antybakteryjne. Dzięki temu na tkaninie kurz nie gromadzi się w takim stopniu, jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku klasycznych dywanów. Doskonale nadają się również dla alergików. Co więcej, charakter splotu sprawia, że sznurkowe dywany są odporne na zabrudzenia. Z tego powodu chętnie wybierane są do domów, w których przebywają również zwierzęta i dzieci. Ponieważ w większości przypadków zupełnie wystarczy czyszczenie wodą, dywan ze sznurka sprawdzi się nie tylko w pomieszczeniu, ale i na zewnątrz, na przykład na tarasie czy werandzie. Warto przy tym wspomnieć, że dywany nie tracą na intensywności barw nawet w przypadku częstej ekspozycji na światło słoneczne. Z tego powodu dywanów sznurkowych użyć można do przystrojenia balkonu, dzięki czemu stanie się on bardziej przytulny.