Rękodzieło artystyczne to wspaniała dziedzina przeznaczona dla ludzi w każdym wieku, którzy pragną wyrażać siebie poprzez sztukę. Pomimo swojej nazwy nie zawsze wszystko jest wykonywane tylko i wyłącznie przy pomocy ludzkich rąk. Czasami konieczne będzie wykorzystanie sprzętu, który nie tylko ułatwia pracę, ale także nadaje jej efektom zupełnie nowego znaczenia. Takim urządzeniem może być np. maszyna tnąco-wytłaczająca Sizzix.

Do czego służy maszyna tnąco-wytłaczająca?

[caption id="attachment_10015" align="alignleft" width="300"]Maszyna Sizzix ze sklepu NaStrychu.pl zdjęcie pochodzi ze strony NaStrychu.pl[/caption]

Istnieją dziedziny, w których wytłaczanie i wycinanie są wręcz niezbędnymi elementami całości układanki, aczkolwiek tego typu sprzęt może przydać się również w wielu innych przypadkach, które nie koniecznie muszą być powiązane z artyzmem. Jednak maszyna Sizzix przeznaczona będzie przede wszystkim dla tych, którzy z papieru oraz innych elementów podobnych pragną tworzyć coś o większym znaczeniu. Sizzix może być używane zarówno przez profesjonalistów, jak i przez osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu aktywnościami. W przypadku tych pierwszych maszyna tnąco-wytłaczająca będzie doskonałym uzupełnieniem i szansą na uzyskanie nowych wariacji, natomiast osoby początkujące będą mogły w łatwiejszy sposób osiągnąć zamierzone efektem, co z pewnością będzie dobrą motywacją w drodze do perfekcji.

Co można z jej pomocą stworzyć?

Z użyciem maszyny Sizzix dostępnej w sklepie NaStrychu.pl można wycinać kształty w papierze, tekturze, filcu, tkaninie, a nawet wielu innych grubszych materiałach tj. np. folia aluminiowa. Z drugiej strony poprzez zastosowanie specjalnych wykrojników maszyna może wytłaczać kształty w bardzo cienkich materiałach takich jak brystol czy folia przeźroczysta. Czasami konieczne będzie dostosowanie grubości za pomocą specjalnych podstawek i przekładni. Ciężko opisać wszystkie funkcjonalności maszyny tnąco-wytłaczającej Sizzix, ponieważ jest ich bardzo wiele, a na zasadzie eksperymentu i własnej wizji z pewnością można wynaleźć ich o wiele więcej. Jedynym ograniczeniem jest kreatywność autora oraz dostępność materiałów.

Dodatki w zestawie

W zestawie z maszyną Sizzix Big Shot otrzymujemy platformę bazową oraz specjalne przekładki, które pozwolą na ustawianie papieru we właściwie dowolny sposób. Producent dodatkowo oferuje specjalne płytki przeźroczyste, które posłużą do wycinania pożądanych kształtów. Oraz ulotkę i instrukcję z opisem produktu, w której oprócz dokładnego opisu przeznaczenia i funkcjonalności Sizzix znaleźć będzie można kilka sposobów i trików na użycie sprzętu. W maszynie tnąco wycinającej wykorzystuje się także specjalne wykrojniki typu Bigz.