Masaż kojarzy nam się z fizjoterapią, a jego stosowanie ma mieć przede wszystkim zdrowotny cel. Nic bardziej mylnego. Techniki masażu znane są już od tysiącleci, a początkowo stosowany był przede wszystkim dla relaksu i rozluźnienia. Towarzyszył temu cały rytuał: ciepło, przyjemne rozcieranie, świece do masażu, które pogłębiały wrażenia zapachowe. Taki masaż poprawiał wygląd skóry, ujędrniał ją, niwelował niedoskonałości, ale też rozluźniał mięśnie i koił nerwy. Stosowanie masażu jest niezmienne od lat. Choć ma on nieocenione wartości zdrowotne, zwłaszcza dla osób, które wymagają rehabilitacji, to można i wręcz powinno się z niego czerpać te zalety wynikające z jego relaksacyjnego charakteru.

Proszę położyć się na plecach

fizjoterapia w Bielsku - Białej

W przypadku kręgosłupa - który z reguły jest głównym "celem" masażu, najważniejsze jest wyeliminowanie podstawowej przyczyny bólu, czyli dysfunkcji, która go powoduje. Samo łagodzenie objawów za pomocą żelu, czy tabletek nie jest żadnym rozwiązaniem, a jedynie chwilową ulgą. Najlepszy sposób to dobrze przeprowadzona fizjoterapia. Zdrowy kręgosłup posiada naturalne krzywizny (lędźwiową i szyjną oraz odwrotną piersiową), które pełnią rolę amortyzującą, a także redukują siły działające na nasz „filar organizmu”. Jeżeli krzywizny są wykształcone prawidłowo, kręgosłup ma dziesięciokrotnie większą wytrzymałość niż prosta kolumna.

Relaksujący masaż w salonie SPA

Salony SPA oferują cała gamę zabiegów, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie, ciało i ducha. To tylko od nas zależy, jaki masaż sobie zafundujemy. Wbrew pozorom nie są to zabiegi bardzo drogie w stosunku do efektów, jakie dzięki nim można osiągnąć. Niwelują stany nerwowe, a także problemy z kręgosłupem, które są wypadkową codziennej pracy przed komputerem. Odprężenie daje praca ludzkich rąk, świece do masażu, którym zawdzięczamy przyjemne ciepło i zapach oraz różne techniki, którymi można wykonać masaż. Masaż lecznicy poprawia funkcjonowanie wszystkich narządów, ale przede wszystkim daje ukojenie mięśnia pleców, które najczęściej są narażone na ból i codzienny dyskomfort. Ten typ masażu wykorzystywany jest przy bólach wszystkich odcinków kręgosłupa, chorobach reumatycznych, zapaleniu stawów, a nawet przy schorzeniach naczyń krwionośnych, czy przy uporczywych migrenach. Bardzo popularna jest fizjoterapia w Bielsku - Białej, która szczyci się wysoką jakością i cieszy ogromną popularnością.

Leczenie to często nie relaks

W terapii najczęściej stosuje się metodę manualną, która polega na zmianie wadliwych ustawień między kręgami. W ten sposób zmniejsza się ucisk na nerwy rdzenia, dzięki czemu pacjent przestaje odczuwać tak silny ból. Często jest to nazywane „kręgarstwem”. Jest to szybki i niemal bezbolesny sposób na „ustawienie” kręgosłupa do prawidłowej postawy, jednak zabieg musi wykonywać bardzo doświadczony człowiek, który bardzo dobrze zna anatomię. W niektórych gabinetach pracują osoby, które nie mają odpowiedniego wykształcenia i mogą nawet sparaliżować swojego pacjenta przez nieumiejętne nastawianie kręgów. W terapii manualnej ważna jest współpraca pacjenta – od tego zależy jego samopoczucie już po zabiegu. Zazwyczaj następuje pogorszenie (po 3-4 dniach), które szybko mija. Jest to tzw. pierwotne nasilenie dolegliwości i jest naturalnym następstwem zabiegu. Po serii 3-5 zabiegów dolegliwości najczęściej całkowicie ustępują. Warto sprawdzić fizjoterapię w Bielsku - Białej, i w razie potrzeby oddać się w ręce specjalistów.