Absolutnie każde dziecko powinno się bawić na świeżym powietrzu. Od tego właśnie zależy rozwój fizyczny prawidłowy, a do tego ruch poprawia u naszych dzieci kondycję, uodparnia je oraz także polepsza ich samopoczucie. Możliwości spędzania aktywnie czasy na podwórku jest cała masa. Dzieci mogą grać w gry zespołowe, w piłkę czy też po prostu się bawić ze swoimi koleżankami czy też kolegami. Na pewno świetnym pomysłem są rodzinne wycieczki rowerowe.

Dzieci także uwielbiają hulajnogi. Niektórzy rodzice obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Musimy jednak mieć świadomość, że z dobranym odpowiednio sprzętem, ochronnymi akcesoriami oraz także nadzorem rodziców zabawa tego typu jest w pełni bezpieczna, a dzieci z niej mają ogromną frajdę. Hulajnogi, które mamy dostępne na rynku są dostępne w różnych przedziałach cenowych. Mają także różne rozmiary oraz są wykonane z różnych materiałów. A jak wybrać hulajnogę, aby było możliwie najlepsza? Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Zwróćmy uwagę na parametry

Na pewnoHulajnoga micro dla dziecka powinniśmy przemyśleć zakup dla dziecka hulajnogi micro. Cieszą się one olbrzymią popularnością. Jednak zanim podejmiemy ostateczną decyzję, zwróćmy uwagę na kilka bardzo ważnych parametrów. Na pewno hulajnogi micro czy też hulajnogi innego rodzaju muszą być odpowiedniego rozmiaru.

Rozmiar dopasowany musi być do wagi oraz wzrostu dziecka. Nie wolno nam kupować większej hulajnogi, aby używana mogła być przez dłuższy okres czasu. Jeśli hulajnoga będzie z kolei za mała, to może się złamać. Za duża zaś może spowodować, że dziecko się przewróci i dojdzie do poważnego wypadku. Gdy dobieramy rozmiar, to zwróćmy także uwagę na dopuszczalne maksymalne obciążenie. Naszą uwagę powinniśmy także skupić na ramie. Rama powinna być wykonana z plastiku. Jest ona lżejsza oraz idealna dla dzieci najmłodszych. Z kolei te wykonane z aluminium są o wiele cięższe, a więc mogą być używane przez dzieci nieco starsze.

Hamulec oraz kółka

W hulajnogach najczęściej jest hamulec tylny. Dziecko hamuje naciskając stopą kółko, znajduje się z tyłu hulajnogi. W niektórych hulajnogach mamy do czynienia z hamulcami wzmocniony oraz także ze specjalnymi osłonkami ochraniającymi hamulec. Z kolei jeśli chodzi o kółka, to mamy do czynienia z różnymi kółkami w różnych modelach. Do wyboru mamy hulajnogi micro z kółkami plastikowymi, kółkami kauczukowymi, mniejszymi oponami czy też znacznie większymi na felgach aluminiowych.