Każde mieszkanie posiada własny zapach. Jeżeli pomieszczenia są nowe to zazwyczaj woń, która w nich panuje, kojarzy się z czystością. Z biegiem lat meble i dodatki zużywają się i osiadają kurzem pomimo regularnego sprzątania. Komody i garderoby przepełnione są ubraniami, regały uginają się od książek, a szafki na buty chowają w swoich wnętrzach obuwie całej rodziny. Nagromadzenie rzeczy może mieć wpływ na zmianę zapachu. Poniżej kilka sprytnych rad, które odmienią woń naszego najbliższego otoczenia.

Magia blasku

woreczki zapachowe do szafyŚwiece zapachowe nie tylko wydzielają wspaniałe zapachy, ale również pomagają odprężyć się po długim dniu. Blask płomienia rozproszy wszelkie troski i będzie pięknym wstępem do aromaterapii. Zaletą świec jest ich wszechstronność i dostępność w rozmaitych wersjach. Obecnie rynek oferuje bardzo dobrej jakości świece będące w stanie zmienić zapach w całym mieszkaniu. Dodatkową zaletą są zróżnicowane rodzaje woni, które można wybrać ze względu na własne upodobania. Fani wypieków odnajdą się w całej gamie propozycji świetnie naśladujących zapach świeżego ciasta. Inne sugestie to aromat świeżej pościeli, owocowe zestawienia, jak i klasyczne kwiatowe pomysły.

Co kryją szafki

Mnogość ubrań, ręczników, pościeli, firan i koców powoduje przeładowanie szaf. Istnieje zagrożenie, że w takiej sytuacji po otwarciu drzwiczek przywita nas niemiły zapach. Jest na to prosta rada. Wystarczy przyczepić we wnętrzu woreczki zapachowe do szafy. Ten sprytny gadżet przy zamknięciu garderoby będzie cały czas wydobywał przyjemny aromat. Następne otworzenie szafki będzie samą przyjemnością. Woreczki zapachowe do szafy świetnie odświeżą wnętrza leciwych mebli. Skutecznie zniwelują nieprzyjemne wonie starego drewna czy sklejki.

Klasyczne wsparcie

Podstawowym pomysłem na uporczywe zapachy są odświeżacze w sprayu. Kilka pryśnięć skutecznie zadba o przyjemny aromat nie tylko w łazience, ale również w innych pomieszczeniach. Oprócz standardowych aerozoli opłaci się zainwestować w atomizery, które pracują samodzielnie. O wyznaczonej porze uwalniają porcję wybranej woni, która jest bardzo skondensowana. Dzięki temu długo utrzymuje się w powietrzu. Innym pomysłem jest umieszczenie w kontaktach zapachowych wtyczek, które działają cały czas. W sytuacji wielu nieudanych prób zmiany zapachu należy zastanowić się nad sprawdzeniem ścian, podłóg i sufitów pod kątem pleśni. Wyspecjalizowana osoba w tej dziedzinie przeprowadzi audyt pomieszczeń i określi czy możemy mieć problem z wilgocią. Im szybciej zdiagnozujemy problem, tym łatwiej będzie się pozbyć kłopotu.