Coraz częściej widzi się w parkach czy lasach ludzi spacerujących w dość szybkim tempie z dwoma kijami po bokach. Ci ludzie, a w większości są to kobiety, uprawiają coraz bardziej popularny sport zwany Nordic Walking. Można go uprawiać amatorsko, a można również bardziej profesjonalnie, jednak zazwyczaj panie robią to po prostu dla czystej rekreacji, by nie siedzieć bezczynnie w domu, a również po to, by zrzucić kilka kilogramów. Aby zacząć taki sport uprawiać, należy zaopatrzyć się przede wszystkim we wspomniane kije do biegania, a te można nabyć w sklepie sportowym, które oferuje w pełni profesjonalny sprzęt sportowy. Jak się więc okazuje, nie tylko namioty rozkładane, czy rowery można w takim sklepie zakupić, ale również kije potrzebne, by uprawiać Nordic Walking. Takie akcesoria są również idealne na prezent, bo są swego rodzaju motywacją dla każdego, by taki sport w ogóle zacząć uprawiać. A jeśli już się zacznie, to kolejnym podarunkiem może być bielizna termoaktywna utrzymująca suchość skóry nawet przy ogromnym wysiłku fizycznym.

Na początku jest...łatwo!

kije do biegania

Ogromną zaletą tego sportu jest bardzo łatwy etap wejściowy. Wiele dyscyplin wymaga już na etapie początkowym wysokiej kondycji. Do uprawiania innych niezbędny jest drogi sprzęt lub kosztowny wynajem sali. W przypadku Nordic walking wymagany budżet jest znacznie mniejszy. Warto nieco zainwestować w dobre kije do biegania, jednak możemy nabyć je za naprawdę niewygórowaną cenę. Nawet tańsze modele w zupełności wystarczają do rozpoczęcia przygody z tym sportem. Droższe modele pozwalają jednak na lepsze dopasowanie do naszych potrzeb i oferują znacznie niższą wagę. Po załatwieniu kwestii sprzętu nie potrzebujemy drogiego szkolenia ani specjalistycznego instruktażu. Wystarczy obejrzeć kilka filmików demonstracyjnych dostępnych w sieci, aby wiedzieć, jak ich poprawnie używać. Po kilku pierwszych marszach warto wykupić choćby godzinę z trenerem, aby zweryfikował naszą postawę i udzielił kilku wskazówek w kwestii rozwoju.

Aktywność całego ciała

Za pomocą dobrze dobranych kijów do biegania możemy odmienić czynność jednoznacznie związaną z dolnymi partiami mięśni na ćwiczenie ogólnorozwojowe. Podczas zwykłego marszu pracują niemal wyłącznie nasze nogi, podczas nordic walkingu aktywizujemy także ramiona i barki, które pracują z kijkami, z kolei podczas szybszego tempa kije do biegania świetnie wspomagają nasze ciało. Wbrew pozorom taka aktywność może już po krótkim czasie zauważalne efekty i z pewnością poczujemy wzrost energii oraz lepszego samopoczucia.

Rób to wszędzie!

Ogromną zaletą kijów do biegania są ich niewielkie wymiary, które pozwalają zabrać je ze sobą niemal w każdą podróż. Wiele osób narzeka, że podczas wyjazdów musi zrezygnować z uprawiania swojego ulubionego sportu, nie każdy hotel czy pensjonat posiada własny basen i kort tenisowy. Składane kijki bez problemu zmieścimy do bagażnika każdego samochodu, a bardziej kompaktowe modele nawet do walizki. Nic więcej nie jest potrzebne do tego typu treningów, każda okolica, w jakiej się znajdziemy będzie nadawała się do naszego marszu.