Niemal na każdej kobiecie duże wrażenie robi przystojny mężczyzna w eleganckim garniturze. Tego rodzaju ubiór sprawia, że nawet pan o przeciętnej urodzie i posturze nabiera atrakcyjnego wyglądu. Dobrze dobrany garnitur pozwala skutecznie ukryć wszelkie niedociągnięcia sylwetki. Zwieńczeniem stroju formalnego jest ozdoba zawiązywana pod kołnierzykiem koszuli. W przeważającej części przypadków jest to krawat, choć popularność zyskują także muchy jedwabne. Wielu panów nie jest do nich przekonanych, jak skłonić ich do zmiany opinii?

Pokonaj opory

Niejeden mężczyzna uważa, że nosząc muchę jedwabną pod szyją może wyglądać śmiesznie. Nie wiadomo dokładnie z czego wynika takie podejście, być może mają na to wpływ nieco tandetne muszki na rzep, które zakłada się w dzieciństwie małym chłopcom. W pewnych kręgach mucha może kojarzyć się także z atrybutami klaunów. Należy jednoznacznie rozwiać te błędne nastawienie. Dobrej jakości muchy jedwabne prezentują się niezwykle elegancko oraz dostojnie i stanowią doskonałą alternatywę dla standardowych krawatów. Mężczyzna noszący tego typu muchę w żadnym wypadku nie jest narażony negatywne komentarze, wręcz przeciwnie. Wielu panów sądzi, że wiązanie muchy jest znacznie bardziej skomplikowane niż w przypadku krawata. Proces ten nie jest wcale bardziej złożony, po prostu różni się od tego, do czego jest się przyzwyczajonym i wymaga choćby krótkiego treningu. Wystarczy kilka razy zawiązać muchę, aby nabrać wprawy. Oczywiście, podobnie jak w przypadku krawatów, poza najprostszymi metodami istnieje wiele bardziej skomplikowanych sposobów wiązania, lecz je wykorzystują jedynie pasjonaci.

Pokaż zalety

Po rozbiciu argumentów przeciw noszeniu much jedwabnych najlepiej od razu przejść do kontrofensywy i przedstawić zalety tej ozdoby. Niewątpliwie jedną z największych jest jej oryginalny charakter, który pozwala na wyróżnienie się z tłumu. Każdy mężczyzna chce podkreślić swoją indywidualność i z pewnością zainteresuje go taka możliwość. Warto podkreślić, że elegancka mucha jedwabna robi duże wrażenie na kobietach i zawsze przyciąga ich spojrzenia. Nie bez znaczenia jest również aspekt praktyczny, często dobrej jakości muszka potrafi być tańsza niż krawat. Te wykonane z jedwabiu, dzięki trwałości tego materiału, mogą służyć przez długie lata bez utraty atrakcyjnego wyglądu. Każdy mężczyzna z pewnością doceni fakt, że nosząc na szyi muszkę zamiast krawata można poczuć się znacznie bardziej swobodnie.