Nawet jeśli w sposób szczególny dbasz o swojego laptopa, z czasem na powierzchni klawiatury Dell i tak pojawią się drobiny przyschniętego do niej kurzu oraz innego rodzaju trwałe zanieczyszczenia, które w negatywny sposób wpłyną na wygląd całego laptopa. Jak pozbyć się tego typu zabrudzeń, by zrobić to w miarę bezpiecznie i przy okazji czyszczenia klawiatury nie uszkodzić całego komputera?

Zapomnij o wodzie

Zwykle do sprzątania używa się dużych ilości wody i silnie zabrudzone przedmioty po prostu się myje lub pierze. W przypadku elektroniki użytkowej kontakt z wodą może być dla niej zabójczy. Dlatego do czyszczenia klawiatury Dell i wszystkich innych rodzajów klawiatur komputerowych, zamiast wody używa się sprężonego powietrza. Najlepiej, jeśli masz możliwość skorzystania z pomocy klasycznego kompresora i dokładnego przedmuchania całej klawiatury. W ostateczności można sięgnąć po sprężone powietrze w sprayu. Wystarczy nachylić klawiaturę i dokładnie przedmuchać ją sprężonym powietrzem, wydmuchując spomiędzy klawiszy nie tylko kurz, ale i inne rodzaje zanieczyszczeń, na przykład włosy czy okruszki jedzenia. Dopiero po dokładnym przedmuchaniu klawiatury zabieramy się do jej dalszego czyszczenia.

klawiatura dellWilgotna szmatka nie zaszkodzi

Choć do czyszczenia klawiatury nie wolno używać dużych ilości wody, to wilgotna, dobrze wykręcona ściereczka okaże się niezwykle użyteczna. Najlepiej, jeśli będzie to ściereczka wykonana z materiału, który się nie strzępi i nie pozostawia na czyszczonej powierzchni drobnych włosków. Do czyszczenia klawiatur Dell możesz używać ściereczek z mikrofibry lub irchy. Najpierw przetrzyj całą powierzchnię klawiatury i obudowy laptopa, tak by pozbyć się większych zabrudzeń, które jeszcze mogą utrzymywać się na jego powierzchni po czyszczeniu sprężonym powietrzem, a następnie zabierz się do dokładnego czyszczenia pojedynczych klawiszy. Przecieranie klawiszy w klawiaturze Dell lub dowolnie innej klawiaturze komputerowej jest dość czasochłonne, ale tylko w ten sposób pozbędziesz się najtrwalszych, przyschniętych zabrudzeń. Pamiętaj, by przetrzeć nie tylko wierzch każdego z klawiszy, ale również jego boczne krawędzie. Czyszczenie komputerowej klawiatury Dell może wydawać się niezwykle nużącym zajęciem, jednak w praktyce nie ma innego sposobu na utrzymanie tego elementu laptopa w należytym stanie czystości. Jeśli klawiaturę będziesz czyścić w miarę regularnie, cały proces nie zajmie Ci wiele czasu. Dlatego warto robić to przynajmniej raz w miesiącu, zwłaszcza jeśli z laptopa korzystasz codziennie lub spożywasz przy nim posiłki. Jeżeli natomiast Twoja klawiatura uległa uszkodzeniu, nową możesz kupić na stronie https://www.laptopshop.pl/pol_m_Klawiatury_Klawiatury-Dell-491.html.