Wiosna, nawet jeśli już dawno funkcjonuje w kalendarzu, nie zawsze jest widoczna za oknami. Pogoda często jest zmienna – jeden dzień może być słoneczny, następnego dnia na niebie pojawiają się deszczowe chmury. Przejściowa kurtka parka jest tym elementem garderoby, który przyda się w tym trudnym dla organizmu okresie. Żeby można było poprawnie ochronić się przed działaniem negatywnych czynników, potrzebna jest do tego właściwa odzież wierzchnia. Wiosną występują cieplejsze dni, ale przeplatają się one z deszczowymi, taka odzież więc powinna być wykonana z materiału dobrze chroniącego przed działaniem deszczu, wiatru czy słońca. Niekiedy wykonana z dobrych materiałów nadaje się ona nie tylko na wiosną, ale także na jesień. Gdy ma być przeznaczona na tę porę roku musi być nieco cieplejsza. Ten rodzaj kurtki występuje zarówno w wersji przeznaczonej dla kobiet, jak i wersji dla panów.

Jak powinna wyglądać taka odzież wierzchnia?

Przejściowe kurtki parki niezależnie czy występują w garderobie kobiecej, czy męskiej zawsze są wyposażone w funkcjonalny kaptur. Jego obecność to możliwość osłonięcia głowy przed deszczem, niskimi temperaturami czy wiatrem. Różnicy nie widać także w doborze materiałów. Te kurtki damskie i męskie, które przeznaczone są na wiosnę mają nieco lżejszą konstrukcję. Producent skupia się głównie na zastosowaniu materiału wodoodpornego. Przejściowa kurtka parka jesienna jest nieco grubsza i może być ocieplana. Sięgają one albo do połowy uda, albo do linii pośladków. Często te modele kurtek, które produkowane są dla kobiet, mają jeszcze dodatkowo przecięcie czy to paskiem, czy gumką w okolicy pasa, dzięki temu można ładnie podkreślić kobiecą sylwetkę. Częściej wyposażone są one w zamek, rzadziej w guziki. Zamek jest bardziej funkcjonalny.

Idealna na czas wiosenny przejściowa kurtka partkaDo czego może się przydać taka kurtka?

Obecność takiej przejściowej kurtki parki w szafie to wiele udogodnień. Dostrzega się je na przykład, gdy trzeba wyjść na spacer, na rower czy do sklepu. Z tą odzieżą wierzchnią nie jest straszna żadna pogoda. Pozwala ona na pełną aktywność, bez zmartwień o to, że organizm będzie narażony na działanie czynników atmosferycznych. Przejściowa kurtka parka jest komfortowa w noszeniu, nie krępuje ruchów, jest wygodniejsza niż wiosenne trencze. Nie bez przyczyny częściej decyzja pada na tę odzież wierzchnią, a nie na inne propozycje. Sklepy odzieżowe stacjonarne i online często mają ten artykuł w swoim asortymencie. Co sezon można zauważyć bogaty wybór tych kurtek w różnych rozmiarach, krojach, kolorach czy wzorach.