Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich miłośników sportów siłowych, chcemy przedstawić Wam kilka propozycji, które z pewnością nie tylko urozmaicą trening, ale także wpłyną na jego efektywność. Jeśli posiadacie już jakiś staż w treningu na siłowni, to z pewnością znacie hantle do ćwiczeń, które mogą posłużyć do budowy całego ciała.

Jednak użytkownicy początkujący i amatorzy, którzy dopiero rozpoznają terytorium, mogą mieć problem z odpowiednim doborem asortymentu itp. Jak więc wybrać hantle do ćwiczeń, by trening klatki piersiowej był efektywny? Jak odpowiednio wykonać ruch, by był on maksymalnie satysfakcjonujący? Odpowiadamy na te pytania, by każdy poradził sobie bez większego problemu!

Zacznij od małych, ale bez przesady

Ćwiczący mężczyznaBiorąc pod uwagę, że ruch wyciskania z pomocą hantli do ćwiczeń jest o wiele głębszy, niż wykonywany ze sztangą, to z pewnością inaczej będzie on aktywować mięsień. Oczywiście tak się dzieje i wpływa to na poprawę mięśni stabilizujących oraz dużo większy zakres ruchu. Każdy profesjonalny trener powie Wam, że na początku należy skupić się na technice, by nie spotkać na swojej drodze kontuzji, która może być dużym problemem w dalszych latach.

Hantle do ćwiczeń to doskonałe narzędzie do nauki i chociaż można pomyśleć, że im mniejszy ciężar wybierzemy, tym lepiej, to praktyka udowadnia, że jest zupełnie inaczej. Naturalnie ruch powinien być ustabilizowany i nie powodować dyskomfortu, jednak na niewielkim ciężarze nie będziemy aktywować ważnych dla nas partii mięśniowych.

Jak więc dobrać ciężar?

Najlepszą metodą jest ustanowienie naszego ciężaru optymalnego – na początku nie zaczynajcie od maksów, ponieważ często są one powodem kontuzji. Jeśli wykonujecie 5 powtórzeń sztangą o wadze 60 kg, to najlepszym wyborem będą hantle do ćwiczeń o wadze 18-20 kg. Chociaż siłowo wychodzi mniej, to z pewnością poczujecie różnice – oczywiście na plus! Tak samo jak efekty sylwetkowe, które będą dostrzegalne po pierwszych treningach. Zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił.