Pastelowe odcienie paznokci są rozwiązaniem, z którego korzysta coraz więcej kobiet. Doskonale pasują do wielu stylizacji i wyróżniają się delikatności oraz subtelnością. Jakie kolory paznokci są modne? Które odcienie warto wziąć pod uwagę w trakcie malowania paznokci?

Delikatne kolory

Odcienie pastelowe są niezwykle delikatne i bardzo ładnie prezentują się na paznokciach. Nic dziwnego, że kobiety na całym świecie pokochały pastelowe paznokcie łączące w sobie elegancję z dziewczęcym designem. Okazuje się, że pastele są wybierane nie tylko latem - korzystamy z nich w zasadzie o każdej porze roku. W ciepłe dni paznokcie w delikatnych odcieniach dopasują się doskonale do zwiewnych sukienek i kostiumów kąpielowych. Co ciekawe, zazwyczaj kojarzą nam się właśnie z latem i słońcem. Najczęściej spotykane palety kolorystyczne w tym przypadku bazują na subtelnej czerwieni, lekkim różu, błękicie, czy też delikatnym brązie. Bardzo często stawiamy także na małe akcenty i urozmaicenie na paznokciach - drobne wzorki, czy też koraliki, które podkreślą całą dłoń. 

Pastelowa hybryda

Efektowne i stylowe pastelowe paznokcieNie bez powodu stawiamy często na lakiery hybrydowe w pastelowych kolorach. Mają one wiele zalet i można je kupić w wielu różnych odcieniach. Ponadto, bardzo ładnie kryją i pozwalają uzyskać piękny manicure, który utrzyma się na paznokciach przez wiele dni. Okazuje się, że pastelowe kolory paznokci sprawdzą się do każdej stylizacji - pasują do stylizacji wybieranych do pracy, na spotkania w mieście, czy też na zakupy i bardziej oficjalne okazje. Hybrydy odznaczają się tym, że są klasyką wśród metod zdobienia paznokci i nie przeszkadzają w codziennej aktywności, a także są trwałym rozwiązaniem utrzymującym się nawet kilkadziesiąt dni. 

Pastelowe paznokcie to bardzo dobra opcja dla każdej kobiety, która stawia na elegancję i subtelność. Podkreślają one piękne dłonie kobiety, a tym samym dodają pewności siebie. Najczęściej odcienie tego typu wybieramy w okresie letnim, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby także w innych porach roku stawiać na pastele. Tak naprawdę od naszych upodobań zależy to, które kolory zastosujemy na swoich paznokciach. W przypadku pasteli niezwykle modne są odcienie bladego różu, ale także wszelkie inne delikatne barwy, które ładnie kryją paznokcie i prezentują się niezwykle efektownie na kobiecych dłoniach. Warto także podkreślić, że paznokcie pastelowe dopasują się w zasadzie do każdej stylizacji, bardzo ładnie ją podkreślając. Dziewczęcy urok w połączeniu z subtelną elegancją daje ciekawe efekty.