Tenis stołowy cieszy się olbrzymią popularnością niemal w każdym zakątku świata. Po pierwsze jest to gra o niezwykle przejrzystych zasadach. Po drugie może grać w nią praktycznie każdy. Po trzecie z gry w tenisa stołowego można czerpać mnóstwo frajdy również na niższych poziomach zaawansowania technicznego. Być może właśnie dlatego tenis stołowy przez wiele osób postrzegany jest nie jako dyscyplina sportowa, a gra o charakterze typowo rekreacyjnym, rozrywkowym.

Podstawowy sprzęt

Pomijając kwestię chęci do gry i czasu, by rozpocząć przygodę z tenisem stołowym potrzeba jedynie stołu z siatką, rakietki tenisowej – na początku może to być prosta rakietka Butterfly, którą możesz zamówić na https://www.fulsport.pl/pol_m_Dyscypliny-sportowe_Tenis-Stolowy_Rakietki_Rakietki-Butterfly-570.html lub inny markowy sprzęt z niższej półki cenowej oraz piłeczki do gry. Oczywiście warto pomyśleć również o wygodnym stroju, który nie będzie krępował naszych ruchów oraz o butach z płaską podeszwą, zwłaszcza jeśli zamierzamy grać na hali. Podstawą indywidualnego wyposażenia każdego tenisisty jest jednak rakietka. To ona odpowiada za odbijanie piłeczki po powierzchni stołu, dlatego musi być sprzętem wygodnym, trwałym i bezpiecznym w użytkowaniu. Nawet jeśli dopiero uczymy się gry w tenisa stołowego, warto zainwestować w lepszej jakości sprzęt, który gwarantuje odpowiednio wysoką jakość wykonania. Wspomniane już wcześniej rakietki Butterfly dla początkujących graczy będą optymalnym wyborem, jeśli zależy nam na dobrych parametrach gry i wysokim poziomie wytrzymałości sprzętu.

rakietka butterflyDlaczego warto wybrać markową rakietkę tenisową?

Sprzęt znanej marki, taki jak rakietka Butterfly zawsze wykonany jest z odpowiedniej jakości materiałów, przez co gra jest wygodniejsza i bardziej efektywna. Rakietki Butterfly, również te w wersji dla początkujących graczy, wykonane są z kilku warstw lekkiego drewna, mają odpowiednie wyważenie, dzięki czemu gra nie jest zbyt męcząca (ręka wolniej się męczy) i wykończone są wysokiej jakości okładziną z podkładem. Taka konstrukcja rakietek sprawia, że piłeczka odbija się szybciej, precyzyjnie trafia w wybrany przez gracza fragment stołu i można nadać jej odpowiednią rotację. Oczywiście rakietka Butterfly dla początkującego gracza nie będzie sprzętem o najwyższych parametrach technicznych w zakresie prędkości, kontroli czy rotacji, pozwoli jednak na czerpanie mnóstwa frajdy z gry również wówczas, gdy gracz nie ma wysokich umiejętności technicznych. Warto pamiętać, że do gry w tenisa stołowego potrzebny jest jeszcze przeciwnik i nawet jeśli dysponujemy najlepszym sprzętem, a nie mamy z kim grać – nie mamy partnera na podobnym poziomie zaawansowania technicznego, gra nie będzie dla nas satysfakcjonująca.