Streaming muzyka

Nie każdy wie co to jest streaming, tak więc umożliwia on słuchanie muzyki legalnie przez słuchaczy, którzy posiadają programy, na które trzeba płacić abonament. Każdy artysta za odtworzenie jego utworu, dostaje kilka groszy. Pierwszym programem jest Deezer, jest dość znaną aplikacją i pierwszą w Polsce która oferuje streaming muzyki. Pojawił się on w 2012 roku, żeby przyciągnąć klientów, Deezer oferował 15 dniowy okres próbny, ale niestety abonament później wynosił 7 euro i poza tym oferta Deezera była ograniczona.

Nefrolog Warszawa
http://evimed.com.pl/nefrolog/
Zespół lekarzy specjalistów, dla których
liczy się medycyna oparta na faktach.

Jednak oferuje nam teraz dużo możliwości, jeżeli chodzi o strumieniowaniu muzyki, a bardzo ważną sprawą jest to, że nie trzeba płacić abonamentu i nadal się powiększa jego oferta, mimo tak dużej konkurencji na rynku. Teraz dowiemy się więcej nad innym programem. Tidal, jest kolejną bardzo znaną aplikacją. Tidal ma duży plus u wielu konsumentów, ponieważ jest darmowy tylko w sieci Play i oferuje przekazywanie muzyki w dobrej jakości Hi-Fi. Znany jest od 2015 roku i jest bardzo podobny do innych aplikacji. minusem jego jest, że trzeba płacić wysoki abonament 39.99zł za miesiąc.

Teraz omówimy Apple Music, co najważniejsze, jest tworzą go prawdziwi DJ, plusy tej aplikacji są takie, że przez trzy miesiące jest darmowy, a później za dostęp trzeba płacić tylko 21 zł miesięcznie. Apple ma ofertę nie do przebicia, mają bardzo atrakcyjne ceny, posiada abonament rodzinny tylko w cenie 33zł w miesiącu, a nawet 6 osób może otrzymać dostęp do całkowitej i pełnej oferty Apple Music, czyli wychodzi, że w przeliczeniu na jedna osobę wychodzi lekko ponad 4 zł w miesiącu, czyli nikt nie posiada lepszej oferty niż Apple.

Kolejnym bardzo znanym programem jest Spotify wykorzystuje przyzwyczajenia słuchaczy, do danego typu muzyki i na tej podstawie proponuje utwory, które są podobne do utworów słuchacza, dobiera również stacje radiowe i tworzy listy dopasowane do tempa biegacza. Jest chwalony przez wielu użytkowników, ponieważ oferuje bardzo szeroką ofertę, która jest bezpłatna, no ale niestety trzeba się liczyć z przerwami na reklamę.Jeżeli zastanawiamy się jako program wziąć i go używać, t powinniśmy poczytać opinie na ich temat i wybrać ten, który jest dostępny na nasz telefon i z najlepszą ofertą dla nas.Każdy program jaki wybierzemy to  w przybliżeniu  będzie posiadał około 30 milionów utworów różnego rodzaju.

Liderem wszystkich tych aplikacji jest Deezer o którym było wspomniane na samym początku, mimo tego że posiada duże braki w utworach przeważnie jazzowych i polskich, jednak mimo wszystko znajdziemy tam wiele utworów pasujących do naszego gustu muzycznego.