Polscy Gitarzyści klasyczni

Nie ma to jak muzyka klasyczna, szczególnie od gitarzystów. Każdy z nas ich lubi. Warto im się bardziej przyjrzeć i się dowiedzieć więcej o nich, czym się zajmowali, co zdobyli. Wymieńmy kilku. Tak więc pierwszy to:

Fibromialgia leczenie Warszawa
http://evimed.com.pl/
Zespół wykwalifikowanych lekarzy specjalistów.
Umów się na badania w naszej przychodni.

Henryk Abel – Sefranowicz. – Był polskim gitarzystą, kompozytorem i pedagogiem. Fibromialgia leczenie Warszawa. Swojej gry na gitarze i na puzonie uczył się w szkole średniej w Warszawie, uchodził za bardzo mądrego i ambitnego. Brał udział w konkursie gry na gitarze w łodzi zdobywając nagrodę.Napisał także kilka utworów dla Agnieszki Ochojskiej, takie jak: Dobre stare buty, Nad Warszawą, Słodkie morze, zbawiciele i nie tylko. Jako znany gitarzysta koncertował w krajach Europy, także w Australii i Tajlandii. Tak więc, bardzo się wybił i jest nam znany do teraz.

Następnym gitarzystą jest Jan Nepomucen Borowicz. Jest on polskim kompozytorem, a nazywają go Chopinem gitary! Gra do teraz i również jest bardzo znany.

Kolejnym gitarzystą jest Mirosław Czyżkiewicz, był on Polskim pieśniarzem, oczywiście polskim gitarzystą i artystą jako uczestnik Fonograficznej akademii. Grę na gitarze zaczął kiedy miał czternaście lat, bardzo się wybił i i był muzykiem, wokalistą i gitarzystą w zespole „Ostatnia Wieczerza w Karczmie przeznaczonej do rozbiórki” dość długa nazwa, ale był przez  nią rozpoznawalny, tym bardziej że grał w rodzinnym mieście. Maciej Zębaty prowadził audycje Polskiego radia, Mirosław Czyżkiewicz był bardzo związany z tą audycją i  z tym radiem. Wydał aż 9 albumów, z czego ostatni jego album pojawił się w 2015 roku.

Zwróćmy uwagę na Marka Długosza. Był gitarzystą jak i również solistą. Również był bardzo ambitny i rozpoznawalny. Ponieważ był laureatem konkursów międzynarodowych, gdzie grał koncerty w rytmach flamenco, jazz i oczywiście utwory klasyczne.

Kolejnym gitarzystą którego poznamy jest Sławomir Dolata, był gitarzystą i wykonawcą jazzu i flamenco.  W 1996roku  zwyciężył w referendum na najlepszego gitarzystę utworów flamenco w Polsce. Jeżeli znamy spektakl ” Od orientu do flamenco” to właśnie on jest współautorem a spektakl ten łączył sztukę flamenco z muzyką orientalną i tańcem brzucha. A  elekcja ta zajęła drugie miejsce w Festiwalu Folkowym w 2002 roku.

Kolejny artysta o, którym się dowiemy, to Maciej Grzywacz, był polskim gitarzystą, kompozytorem i aranżerem. Wydał 5 płyt, które cieszyły się dużą popularnością. Założył zespół „0-58), a pierwszą płytę zespół nagrał w 2001 roku, która otrzymała nominację nagrody Fryderyk 2002. W kolejnym roku 2003 ukazała się kolejna płyta „Tryby”  Ta również otrzymała nominację do nagrody Fryderyk. Zespół 0-58 jeździł w trasy koncertowe do Niemiec, Rosji, ‚Szwecji oraz do Rumunii.

Ostatnim gitarzystą jest Przemysław Hałuszczak, jako polski gitarzysta, był absolwentem Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 1998 roku gra tylko i wyłącznie solowe koncerty i czasem korzysta z muzycznego wsparcia swoich przyjaciół. Teraz obecnie artysta koncertuje razem z Moniką Łuksaszewicz, gra na gitarze oraz śpiewa. Teraz trwają przygotowania, żeby wydać kolejna a płytę, która będzie połączeniem dwóch stylów muzyki, czyli Jazzu i Flamenco. trwają przygotowania do nagrań kolejnej płyty „Jazz meets Flamenco” będącej połączeniem tych dwóch stylów muzycznych. Co najważniejsze Trwają przygotowania do nagrań kolejnej płyty „Jazz meets Flamenco” będącej połączeniem tych dwóch stylów muzycznych.