Jak zorganizować piknik na świeżym powietrzu?

Już niedługo na dworze zrobi się cieplej, a tym samym będziemy chętniej spędzać czas na świeżym powietrzu z rodziną oraz przyjaciółmi. Jednym z pomysłów na organizację dnia na dworze jest urządzenie pikniku w parku lub na leśnej polanie. Jak się do tego zabrać? Przeczytaj nasz poradnik!

torba termicznaPo pierwsze jedzenie

Bez jedzenia i picia nie ma mowy o pikniku. Na takie wydarzenie najlepiej zabrać ze sobą proste przekąski oraz owoce, ponieważ nie wymagają one podgrzewania i łatwo je przenieść z miejsca na miejsce. W tym przypadku sprawdzi się m.in. różnego rodzaju pieczywo – bagietki, bułki, świeży chrupiący chleb, a także dodatki takie jak plastry schabu, kawałki łososia, żółty lub kozi ser. Poza tym, zabierzcie ze sobą umyte i pokrojone owoce oraz warzywa, którymi raczyć możecie się bez żadnych dodatkowych przygotowań. Wszystkie produkty, które do zachowania świeżości wymagają chłodniejszej temperatury, spakujcie do pojemników na żywność, a następnie do specjalnej torby termicznej. Taką torbę kupicie m.in. na https://www.sklep.pozorski.info/produkty/na-wycieczce/lodowki-i-torby-izotermiczne,2,1906. Jej wewnętrzna warstwa jest wykonana z termoizolacyjnej folii lub posiada przegrody na specjalne wkłady chłodzące. Oprócz jedzenia, na piknik zabierzcie ze sobą koszyk z jednorazowymi sztućcami i talerzami. Najlepiej, żeby były one wykonane z papieru lub otrąb pszennych. Dzięki temu, Wasz pobyt na łonie natury będzie ekologiczny, czyli nieszkodliwy dla środowiska.

Rzeczy, które poprawią komfort

Na piknik warto zabrać również kilka rzeczy, które poprawią komfort Waszego pobytu na łonie przyrody. Należy do nich m.in. koc, na którym będziecie mogli umieścić zabrane ze sobą jedzenie i wygodnie się rozłożyć. Siedzenie na trawie nie należy do najprzyjemniejszych rozwiązań, dlatego duży i gruby koc sprawdzi się w tej sytuacji doskonale. Poza tym, dobrze zaopatrzyć się wcześniej w środki odstraszające owady, które skutecznie zniechęcą komary oraz kleszcze do przebywania w Waszym towarzystwie.

Dodatkowe rozrywki

Samo jedzenie i rozmowa to przepis na przyjemne spędzanie czasu. Jednak piknik można dodatkowo uatrakcyjnić zabierając ze sobą planszówki, piłkę lub frisbee. Gry towarzyskie takie jak prosty chińczyk lub bardziej skomplikowane scrabble to dobry przepis na świetną zabawę. Natomiast gra w frisbee, badminton czy piłkę plażową to nie tylko rozrywka, ale też dobry pretekst do podjęcia wysiłku fizycznego. Gry planszowe i gry sportowe to propozycje towarzyskie, które mogą spodobać się zarówno osobom młodszym, jak i starszym.