big_windows_logo_wallpaper-normal

Darmowy Windows dla studenta

Chyba każdy student słyszał o projekcie MSDNAA w którym to Microsoft rozdaje Windowsa studentom kierunków ścisłych. Studiując na kierunku humanistycznym również można ściągnąć legalny system za darmo. Wystarczy skorzystać z programu Dreamspark. W poniższym poradniku dowiecie się jak można dostać darmowy Windows  dla studenta.

 

Program ten ma na celu zapewnienia  studentom z całego świata dostępu do narzędzi technologicznych Microsoftu. Żeby skorystać z programu musimy potwierdzić swoją tożsamość następnie możemy pobrać z witryny DreamSpark określony zestaw narzędzi projektowych i programistycznych oraz zestaw kluczy licencyjnych. Oprogramowanie udostępnione jest do użytku edukacyjnego, niekomercyjnego.

 

ZOBACZ TEŻ: DARMOWY OFFICE NIE TYLKO DLA STUDENTA

 

Jeżeli chcemy zarejestrować się na Dreamsparku potrzebujemy międzynarodowej legitymacji studenckiej ISIC , którą możemy wyrobić online za 24 zł. Karta przychodzi po 2 dniach kurierem lub pocztą do domu a numer legitymacji potrzebny do rejestracji otrzymujemy kilka minut po uzupełnieniu kwestionariusza drogą mailową.

 

Dreamspark udostępnia następujące wersje systemu i oprogramowania. Jak widzicie w katalogu nie ma systemów które nacie czyli XP, VISTY, 7 czy 8. W programie tym znajdziemy jedynie wersje serwerowe systemu Windows. Wersje serwerowe bardzo łatwo przerobić na systemy które tutaj wcześniej wspomniałem ponieważ są to ich odpowiedniki. Poniżej zestawie nazwy systemów w wersjach domowych i ich odpowiedników serwerowych oraz wrzucę link do krótkich poradników jak przerobić system serwerowy w kilku krokach do zwykłej wersji:

tabelka Windows

 

Jak ściągnąć oprogramowanie?

 

1. Wystarczy wejść na stronę Dreamsparku dla studentów i następnie kliknąć Create Account w celu stworzenia swojego indywidualnego konta.Untitled

 

2. Następnie wypełniamy wszystkie wolne pola w kwestionariuszu i klikamy Continue to Verify.Untitled2

 

3. Następnym etapem jest zweryfikowanie naszego statusu studenta. Zaznaczamy pole „I have an ISIC card” a następnie w pustym miejscu przepisujemy numer naszej międzynarodowej legitymacji studenckiej ISIC który możemy znaleźć na odwrocie legitymacji lub w mailu, który przyszedł podczas rejestracji na ISIC.

 

Untitled3

 

4. Jeżeli numer legitymacji który podaliśmy jest poprawny, zostaniemy automatycznie zalogowani do naszego konta Dreamspark.

Teraz wystarczy wejść jedynie w zakładkę „Download Software” i przejść do katalogu oprogramowania klikając w „go to the student software catalog”Untitled4

5. Następnie wybieramy interesujący nas system lub oprogramowanie (w moim przypadku Windows Server 2013 który przerobie na Windows 8).  Wybieramy język (po zainstalowaniu systemu możliwość zmiany na Polski), wersję systemu (w moim przypadku Standard x64). Klikamy na Get Key, w miejscu zamazanego okienka wyświetli się nasz prywatny klucz do wersji systemu którą wybraliśmy. Następnie klikamy Download.
Untitled5

 

6. W następnym etapie musimy postępować zgodnie z 4 prostymi punktami które opisałem na Print Screenie.

Untitled6

Teraz wystarczy tylko zainstalować system i cieszyć się z darmowej wersji systemu Windows.

 

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, zostaw po sobie komentarz lub polub dogórybrzuchem na Facebooku. 

  • Pingback: Darmowy Office nie tylko dla studenta - Do góry brzuchem()

  • patryk_665

    Mam problem z zalogowaniem się ponieważ wpisuję numer karty ISCI i wyskakuje błąd, że numer jest nie poprawny. Jak można to obejść?

    • madgenius

      Trzeba najpierw aktywować kartę, dopiero wtedy numer legitymacji będzie mógł być używany