Lifestyle

Buffalo London, czyli słów kilka o platformach

My pokochaliśmy je już kilka sezonów temu i kolejni projektanci postanawiają wpisać się w coraz silniejszą modę na streetwear i sportowe obuwie. Zamiast więc na siłowniach, bieżniach czy boiskach, sportowe obuwie króluje na wybiegach i ulicach. Od niedawna trend ten dodatkowo wzmacnia ogromna fala nostalgii za latami 80. i 90. XX wieku, dlatego też do łask wracają kolejne, często zapomniane modele i modowe propozycje. Coraz częściej na stopach influanserek i znanych blogerek modowych widać buty sprzed 20 lat.

Skąd się wzięły?

Buffalo LondonNiektórzy mówią o nich “buty ortopedyczne”, inni “brzydale”. Ale jedno jest pewne – im masywniejsze, bardziej wymyślne i “brzydsze”, tym lepsze. Tego typu buty, nawiązujące często estetyką do kilku dekad wstecz lub, jak twierdzi chociażby Balenciaga, do “tatusiowego” stylu, to hit poprzedniego i także tego roku. Taki trend widoczny był już w modelach Disruptor od Fila, Instapumpach od Reeboka czy nawet w Airmaxach. Teraz po masywne podeszwy i groteskowe kształty sięgają Balenciaga, Celine i Louise Vuitton. Tego typu buty sportowe nie tylko szokują, ale dobrze zaprojektowane mają kilka istotnych plusów – po pierwsze znacznie wysmuklają nogę poprzez optyczne zwiększenie stopy, a tym samym zbudowanie pomiędzy tymi dwoma częściami kontrastu. Po drugie wysoka, masywna podeszwa dodaje nam kilku dodatkowych centymetrów. A podwyższenie w części pięty będzie idealne dla wszystkich, którzy mają problemy ze stawami. Buty platformowe, bo to o nich mowa, kiedyś nosiły Spice Girls i to dzięki nim stały się bardzo popularne. Dzisiaj nie powstydzi się ich żaden streetwearowiec. Wysoka platforma jako podeszwa to coś dzięki czemu bardzo się wyróżniają, dodatkowo można je znaleźć w wielu wzorach i kolorach, to właśnie buty BUFFALO London.

Do czego je nosić?

Spoglądając po raz pierwszy na zdjęcia butów BUFFALO London można zadawać sobie pytanie z czym łączyć taki rodzaj obuwia? Jednak odpowiedź jest bardzo prosta: ze wszystkim. BUFFALO będą się świetnie prezentowały razem ze sportowymi ubraniami, a zwykłą stylizację zmienią w coś wyjątkowego i bardziej wyszukanego. Sukienka i BUFFALO London? To również dobre połączenie, które zapewni outfitowi streetwearowego smaku. Warto poszukać wyjątkowych stylizacji na instagramie, czy innym portalu społecznościowym.

W nadchodzącej jesieni warto sięgnąć po te właśnie buty. Ich niepowtarzalny i różnorodny dizajn sprawia, że każda osoba znajdzie coś dla siebie. Buffalo London to doskonała propozycja także dla osób nie zainteresowanych modą, czy najnowszymi trendami, ich niezwykle perfekcyjne wykonanie i wysoka jakość zapewni każdemu buty na lata i jeszcze dłużej.

Przeczytaj również:
Aranżacja i wystrój pomieszczenia łazienkowego to trudne zadanie zwłaszcza dla osób,których wybór pasujących do siebie
Absolutnie każde dziecko powinno się bawić na świeżym powietrzu. Od tego właśnie zależy rozwój fizyczny
Nic nie psuje poczucia komfortu w domu i mieszkaniu tak bardzo jak bałagan i nieprzyjemne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *